PARAFIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

27 kwietnia 2014 roku w Watykanie odbyła się kanonizacja bł. Jana Pawła II. Od tego dnia Parafiia jest pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

1 maja 2011, z chwilą ogłoszenia beatyfikacji Jana Pawła II przez Ojca Świętego Benedykta XVI, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz nadał Parafii “Na Równi Szaflarskiej” w Nowym Targu tytuł Błogosławionego Jana Pawła II, Papieża.

Z dniem 3 grudnia 2006 roku Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz utworzył nową parafię w Nowym Targu – Na Równi Szaflarskiej.Pierwszym proboszczem naszej parafii został dotychczasowy wikariusz w parafii NSPJ w Nowym Targu ksiądz Jan Karlak.

Projekt domu parafialnego i kościoła jest dziełem młodych architektów z Krakowa Pana Tomasza Pyszczka i Pana Marcina Stelmacha, zaś konstruktorem całości jest nowotarżanin Pan Paweł Put. Projekt został już zatwierdzony przez Komisję Budownictwa Sakralnego naszej Archidiecezji w Krakowie.

Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, 31 października 2006 roku, poświęcił ziemię, na której stoi dom parafialny i budowany jest kościół, a 9 listopada 2008 roku wmurował kamień węgielny.Kamień węgielny został przywieziony z bazyliki św. Piotra w Rzymie, jako dar Ojca Świętego dla Parafii Na Równi Szaflarskiej. Poświęcony jest przez papieża Benedykta XVI w dniu 13 sierpnia 2008 roku w święto MB Kalwaryjskiej.

Módlmy się za te osoby, dzięki którym powstaje nasza parafia, za wszystkich ofiarodawców w kraju i za granicą, jak również polecajmy w modlitwach naszych księży.Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz dnia 11 kwietnia 20011 wydał dekret nadania tytułu kościołowi parafialnemu w Nowym Targu “Na Równi Szaflarskiej” oraz zmiany nazwy parafii.

 §1  Zgodnie z przepisem kan.1281 oraz stosownie do norm Kongregacji ds. Kultu Bożego i Sakramentów z dnia 10 II 1999 r. nadaję kościołowi budowanemu na Równi Szaflarskiej w Nowym Targu tytuł “Błogosławionego Jana Pawła II, Papieża”

 §2 W związku z powyższym Parafia w Nowym Targu “na Równi Szaflarskiej” nową urzędową nazwę: “Rzymskokatolicka Parafia pw. bł. Jana Pawła II w Nowym Targu”

 §3 Odpust parafialny ustanawiam na dzień liturgicznego wspomnienia Błogosławionego Jana Pawła II, czyli 22 października, z możliwością przeniesienia go na najbliższą niedziele poprzedzającą ten dzień lub po nim następującą, według roztropnego uznania proboszcza.

LITURGIA SŁOWA

MSZE ŚW

NIEDZIELA

7.00, 10.00, 11.30, 18.00 (VII i VIII godz. 19.00)

DNI POWSZEDNIE

6.30 i 18.00 (VII i VIII godz. 19.00)

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W dni powszednie pół godziny przed Mszą św. poranną, oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną. W niedziele i święta pół godziny przed Mszą św

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek, Sobota zaraz po Mszy Św. rano godz. 7:00

Czwartek od godz. 16.00 do godz.17.00 (VII i VIII 17.00-18.00)

W Święta i Uroczystości Kościelne i Państwowe kancelaria nieczynna.

Sprawy pilne - pogrzeb załatwiamy najpierw w parafii, po porannej lub wieczornej Mszy św. a dopiero później udajemy się do zakładu pogrzebowego i do zarządcy cmentarza.

W sprawie ślubów termin ustalamy w zakrystii po Mszy św.

NUMER KONTA

Bank Santander

27 1500 1487 1214 8006 3559 0000