Ciekawa książka: Ks. Wojciech Zyzak „Dorothy Day. Życie – Działalność – Duchowość”, Warszawa 2022

„Jest zawsze przed nami próba. Nasza wiara – cenniejsza niż złoto – musi zostać wypróbowana jak w ogniu. Zaprosiłeś do swego domu w sobotę wieczór bezdomnego. Nakryłeś mu do spania własne łóżko, zrobiłeś mu [rano] kawę i kanapki. A kiedy wyszedł, odkryłeś, że razem z nim zniknął Twój portfel… Takie rzeczy dzieją się, by nas zniechęcić – by nas wypróbować. Siejemy ziarna miłości, ale nie żyjemy w czasach żniwa. Mamy kochać aż do punktu głupoty. I rzeczywiście jesteśmy głupi – podobnie jak głupi był Sam Nasz Pan, który umarł za takich jak ów [bezdomny]”.

Każdy z nas czuje wyzwanie, ale i ewangeliczną siłę w powyższym tekście. Każdy z nas zapewne chciałby poznać jego autora / autorkę. Aby tak się stało nie wystarczy jednak prosty przypis: Dorothy Day, The Scandal of the Works of Mercy (1949). Musimy poznać życie (z jego wszelkimi kontekstami), poglądy i duchowość tej jednej z najbardziej wpływowych postaci amerykańskiego katolicyzmu w XX w. – tym pilniej, im natarczywiej Duch Święty prowadzi Kościół do jej beatyfikacji. Dziękujemy Ks. Prof. Wojciechowi Zyzakowi za książkę, w której możemy się przejrzeć – każdy z nas osobiście i jako Kościół, który tworzymy w naszych „tu i teraz”.

Ks. Abp. Dr hab. Grzegorz Ryś.

LITURGIA SŁOWA

MSZE ŚW

NIEDZIELA

7.00, 10.00, 11.30, 18.00 (VII i VIII godz. 19.00)

DNI POWSZEDNIE

6.30 i 18.00 (VII i VIII godz. 19.00)

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

W dni powszednie pół godziny przed Mszą św. poranną, oraz godzinę przed Mszą św. wieczorną. W niedziele i święta pół godziny przed Mszą św

KANCELARIA PARAFIALNA

Poniedziałek, Sobota zaraz po Mszy Św. rano godz. 7:00

Czwartek od godz. 16.00 do godz.17.00 (VII i VIII 17.00-18.00)

W Święta i Uroczystości Kościelne i Państwowe kancelaria nieczynna.

Sprawy pilne - pogrzeb załatwiamy najpierw w parafii, po porannej lub wieczornej Mszy św. a dopiero później udajemy się do zakładu pogrzebowego i do zarządcy cmentarza.

W sprawie ślubów termin ustalamy w zakrystii po Mszy św.

NUMER KONTA

Bank Santander

27 1500 1487 1214 8006 3559 0000